Paskolos pagal vekselį – skolinimosi būdas, kai besiskolinantis asmuo išduoda skolos raštelį paskolos teikėjui su tam tikra data bei kita informacija. Tai vienas populiariausių skolinimosi būdų, tačiau pats dokumentas neturėtų būti sietinas su skolinimosi procedūra.

Kai kurios paskolos pagal vekselį yra nelegalios

paskolos pagal vekseliAsmenims, kuriuos domina kreditai pagal vekselį, verta žinoti, kad tai vienas iš būdų gauti pinigų sumą į rankas arba bankiniu pavedimu. Bet, tai nereiškia, kad visais atvejais tokia skolinimosi procedūra yra teisėta. Vartojimo kredito teikėjai neturi teisės išduoti paskolų pagal vekselį ar kitą skolos raštelį. Turite suprasti, kad vekselis nėra skolos raštelis – tai vertybinis popierius.

Vekselis yra vertybinis popierius, kuriame yra nurodytas asmens įsipareigojimas tam tikru laiku sumokėti tam tikrą pinigų sumą. Jame nurodoma asmuo, kuriam ta pinigų suma turi būti sumokėta. Aiškiau kalbant, besiskolinantis asmuo esate jūs. Tad, jūs išduodate vekselį kredito teikėjui. Pagal susitarimą, kredito teikėjas jums duoda pinigų. Tačiau, tokia paskola yra neapskaitoma ir tiek. Paprasčiausiai, niekas iš tiesų nesužino kiek žmogus skolina pinigų. Gali būti nurodyta viena suma, o gaunate visai kitą.

Taipogi reikia pabrėžti, kad skolintis su vekseliu yra be galo pavojinga. Žmonės mėgsta skolintis iš nepažįstamų žmonių, tačiau neįvertina galimos rizikos. Būna situacijų, kad žmogus išduoda vekselį nepažįstama žmogui. Prieš tai jie sutaria kiek tas žmogus paskolins pinigų. Kadangi vekselį turi išduoti besiskolinantis asmuo, tariamas kreditorius gali tiesiog jį paimti ir pinigų nepaskolinti. Tada žmogus be reikalo bus įsipareigojęs sumokėti tam tikrą sumą kitam žmogui. Tai yra labai pavojinga.

Ekspertai pabrėžia, kad didžiausias pavojus kyla tuomet, kai vekselis pasirašomas nuotoliniu būdu. Pavyzdžiui, jeigu paskola pagal vekselį bus išduodama siunčiant šį vertybinį popierių paštu, tuomet vekselio gavėjas tiesiog gali ignoruoti žmogų, kuris tą vekselį išrašė. Tokiu būdu galima smarkiai apsigauti.

Jeigu jus domina tik legalūs skolinimosi būdai ir norite saugumo, tuomet skolintis reikia iš patikimų asmenų arba iš finansų įstaigų. Juk tokie skolintojai jau yra laiko patikrinti ir svarbiausia – jų veiklą prižiūri Lietuvos bankas.