Įkyrėjo mokėti dideles mėnesio įmokas kredito įstaigoms? Refinansavimo paskolos be sudėtingų procedūrų leis Jums pasijusti lengviau ir užtikrinčiau dėl savo ateities!

Ši paslauga yra pažangus būdas realiai sumažinti susikaupusias skolas ir kitus įsipareigojimus. Paskolų refinansavimas suteikia galimybę per trumpą laiko tarpą apjungti turimų vartojimo kreditų įmokų sumas į vieną. Paskolos gavėjas gali kreiptis ne tik dėl kreditų, bet ir kitų įsipareigojimų refinansavimo. Procedūra gali būti atliekama naudojantis internetu, tačiau kai kuriose bendrovėse esančios procedūros gali pareikalauti vykti į specialius aptarnavimo skyrius dėl duomenų patikrinimo (Maxima kasos, Perlo terminalai, PayPost skyriai ir t.t.). Tokiais atvejais siūloma atidžiai skaityti nurodytus reikalavimus. Tiems, kam reikalinga paskola, privalo gerai įsiskaityti  VKĮ.

Įsipareigojimai, kuriuos galite padengti pasinaudodami refinansavimo paskolos galimybe:

 • Įmokos už transporto priemonių pirkimą išsimokėtinai (kai perkamas automobilis su jo įkeitimu ir ne tik);
 • Verslo kreditai, kurie imami fizinių asmenų (paskolos, kurias ima savarankiškai dirbantys asmenys bei smulkieji verslininkai);
 • Mėnesio mokėjimai už smulkesnius pirkinius (mobiliojo ryšio priemonės, kompiuterinė technika ir t.t.);
 • Kas mėnesį mokamos įmokos už paslaugas (būsto remonto, sveikatos priežiūros bei kitos paslaugos).
 • Visiškas ar dalinis vartojimo paskolų ir kreditų apjungimas (galite apjungti dalį arba visas turimas paskolas ir kreditus priklausomai nuo jūsų situacijos).

Kaip vyksta refinansavimo procedūra?

refinansavimo paskolos sarasas Kredito įstaigos pasirinkimas ir registracija. Pasirenkate norimą bendrovę arba sutelktinio finansavimo platformą. Joje pateikiate visus reikalaujamus asmeninius duomenis. Duomenų pateikimui ir patvirtinimui gali prireikti el. parašo arba galimybės pervesti vieną centą pagal kredito teikėjo nurodytus rekvizitus. Pateikus ir patvirtinus duomenis pagal nustatytus reikalavimus, teks laukti paskyros patvirtinimo. Patvirtinus jūsų paskyrą ir tapatybę, teks atlikti sekančius žingsnius.

refinansavimo paskolos paraiskaRefinansavimo paskolos paraiškos pateikimas. Naudodamiesi kredito įstaigos pateikta forma, privalėsite nurodyti pageidaujamą kredito sumą. Taip pat teks nurodyti norimus refinansuoti įsipareigojimus. Pajamų ir išlaidų informacija taip pat turės būti pateikiama kuo tiksliau ir taip, kaip to reikalauja kredito įstaiga. Terminas gali būti pasirenkamas savarankiškai arba automatiškai jį pritaikys pats kredito teikėjas. Ilgesnis kredito grąžinimo terminas gali sumažinti palūkanų normą.

refinansavimo paskolos paraiskos patvirtinimasKredito paraiškos patvirtinimas. Įprastai kredito paraiška patvirtinama naudojant vieno cento pervedimo sistemą. Klientas iš savo asmeninės banko sąskaitos perveda vieną centą pagal kredito įstaigos nurodytus reikalavimus. Kai kurie kredito teikėjai leidžia refinansavimo paskolos paraišką greitai patvirtinti naudojantis elektroniniu parašu arba kitais metodais. Patvirtinus paraišką, laukiate atsakymo. Atsakymas dažniausiai pateikiamas vienos valandos bėgyje darbo dienomis. Kai kur atsakymas suteikiamas per kelias minutes.

refinansavimo paskolos sutartisPasiūlymo pasirinkimas ir sutarties sudarymas. Patvirtinus jūsų kredito paraišką, kredito įstaiga pateiks konkretų pasiūlymą. Laukiant patvirtinimo, kredito įstaiga atliks jūsų kreditingumo vertinimą. Nuo to, kaip jis bus įvertintas, priklausys paskolos dydis ir grąžinimo laikotarpis. Kredito įstaiga pateiks refinansavimo paskolos pasiūlymą ir jeigu sutinkate – patvirtinate kredito sutartį ir pateikiate užstatą (jeigu reikalaujamas). Liks mokėti įmokas pagal sutartyje iškeltas sąlygas. Rekomenduojama jas mokėti laiku, jog paskui nebūtų nemalonumų, apsunkinančių jūsų situaciją dar labiau.

Priežastys, dėl kurių paskolų refinansavimas negalimas

 1. Visi mėnesio įsipareigojimai yra per dideli. Kredito teikėjas būtinai įvertins visus įsipareigojimus, kuriuos kas mėnesį vykdote kitoms finansų bendrovėms ir lizingo paslaugą teikiančioms įmonėms. Mėnesio įsipareigojimų suma turi atitikti sąlygą, jog jų vykdymui per mėnesį nebūtų skiriama 40 procentų pajamų. Atliekant skaičiavimus dėl mėnesio įsipareigojimų sumos, kredito teikėjas vertins ją atsižvelgęs į situaciją, kuomet būtų atliekamas paskolų refinansavimas.
 2. Pajamų šaltiniai nėra pakankamai tvarūs. Kredito įstaiga gali nesutikti refinansuoti jūsų įsipareigojimų, jeigu kils pagrįstų abejonių dėl jūsų pajamų tvarumo. Matant, kad yra tikimybė, jog ateityje jūs gausite mažesnes pajamas arba nutrūks jų gavimas, paskolų, lizingo paslaugų ir vartojimo kreditų refinansavimas nebus galimas.
 3. Bedarbiams asmenims kredito įstaigos negali padėti. Asmenys, kurių pajamų šaltiniai yra nuliniai, negali pasinaudoti galimybe refinansuoti įsipareigojimus. Nedirbantiems asmenims refinansavimo paskolos negalimos. Kredito teikėjas, tikrindamas informaciją specialiose informacinėse sistemose, pažiūrės ar neturite bedarbio statuso.
 4. Nepilnamečiai asmenys neturi teisės į skolų refinansavimą. Vartojimo kredito įstatymo nuostatos taikomos ir refinansavimo kreditams. VKĮ numato, kad klientas privalo būti pilnametis asmuo. Jis turi būti laikomas veiksniu ir gaunančiu tvarias pajamas. Nepilnamečiams asmenims paskolų refinansavimas negalimas.
 5. Šeimos pajamos yra per daug mažos. Kreditų refinansavimas atliekamas tik po to, kai įvertinamos visos pajamos. Jeigu kreditą ima šeimos narys, vadinasi bus vertinamos šeimos pajamos ir įsipareigojimai. Jeigu šeimos pajamos bus per mažos, tuomet kreditus ir kitus įsipareigojimus refinansuoti nebus galimybės.
 6. Esate skolininkų duomenų bazėse. Kredito įstaigos gali neišduoti refinansavimo paskolos, jeigu bus matoma, kad esate įtraukti į viešuosius skolininkų sąrašus. Visos skolos, kurios nėra grąžinamos arba yra išieškomo priverstiniu būdu, ženkliai sumažina šansus gauti paskolas ar refinansuoti įsipareigojimus.
 7. Kredito istorijoje yra per daug neigiamos informacijos. Kredito teikėjai privalomai tikrina klientų kredito istoriją. Matant, kad visi kliento anksčiau vykdyti įsipareigojimai buvo pažymėti neigiamai, kredito įstaiga gali daryti pagrįstas prielaidas, jog esate neatsakingas asmuo. Dėl didelio neigiamų įrašų kredito istorijoje kiekio, galite negauti refinansavimo paskolos.

Kiekviena finansų bendrovė turi teisę papildomai vadovautis savo vidinėmis taisyklėmis. Tad, gali būti, jog asmenų, negalinčių gauti refinansavimo paskolos, sąrašas gali būti daug platesnis. Prieš teikiant paraišką, patartina įdėmiai perskaityti pasirinkto kredito teikėjo nustatytas vidines taisykles ir reikalavimus. Būna atvejų, kad be užstato kreditai refinansavimui neišduodami.

Kreditų refinansavimas galimas tik tuomet, kai sutartys atitinka esamus kriterijus

kreditu refinansavimasKaip ir visos kitos paskolos, taip ir kreditų refinansavimas yra finansinė paslauga, kuri visados turi būti suteikiama griežtai laikantis esminių reikalavimų. Įstatymuose yra numatytos klientų ir kreditų teikėjų teisės ir pareigos. Bent vienas reikalavimo nesilaikymas gali smarkiai komplikuoti visą skolinimosi procesą. Finansų bendrovei, kuri pažeidžia atsakingo skolinimo principus, Lietuvos bankas gali numatyti pinginę baudą, įspėjimą arba atimti veiklos licenciją. Refinansavimo paskolos, kurios išduodamos pažeidus kliento teises, gali būti laikomos neatsakingai suteiktomis. Kokius esminius punktus sutartyje turi matyti paskolų gavėjai?

Kredito suma. Suma turi būti aiškiai matoma sutartyje. Ši suma parodo kokią konkrečią pinigų sumą jūs jau gausite į banko sąskaitą. Ypatingai svarbu, kad į tai atsižvelgtų paskolų gavėjai, kurie ketina kreiptis į sutelktinio finansavimo platformas. Ten bus nurodytos kelios sumos – gaunama į banko sąskaitą; bendra kredito suma; tarpininkavimo mokestis. Kai jūs kreipsitės į sutelktinio finansavimo platformą ir įrašysite pageidaujamą refinansavimo paskolos sumą, jūs iš tiesų jos negausite. Jūs gausite mažesnę, nes platformos operatorius atsiims savo mokestį už tarpininkavimą. Tik tokiu būdu vyksta skolinimasis iš žmonių.

Paskolos grąžinimo laikotarpis. Sutartyje aiškiai turi būti nurodyta kokiomis dalimis ir kiek laiko teks mokėti įmokas. Konkretus mokėjimo grafikas turi būti suprantamas klientui. Grafike turi būti nurodytos tikslios datos iki kada kredito gavėjas privalo sumokėti įmokas. Įmokų grafike taip pat išskiriama paskolos ir palūkanų dalys.

Palūkanų dydis ir rūšis. Visos refinansavimo paskolos bei kiti vartojamieji kreditai turi būti išduodami aiškiai apibrėžus palūkanas. Kredito sutartyje privalote matyti metinę palūkanų normą; bendrą vartojimo kredito kainos metinę normą; palūkanų rūšį (fiksuotos arba kintamosios); palūkanų taikymo metodiką ir t.t.

Pasekmės negrąžinimo atveju. Visos finansų bendrovės sutartyse turi pateikti aiškų įspėjimą apie tai, kas laukia kredito gavėjo, jeigu šis nesumokės įmokų arba visos skolos laiku. Refinansavimo paskolos irgi išduodamos analogiškai. Sutartyje turite matyti delspinigių dydžius; palūkanas; netesybas; kompensacijas bei kitus mokesčius. Taipogi kredito įstaigos turi iš anksto informuoti kokių teisinių veiksmų bus imtasi siekiant išieškoti skolos priverstiniu būdu.

Nors refinansavimo paskolos išduodamos apskaičiuojant kliento kreditingumą šiek tiek kitaip, vis tiek tokių kreditų sutartims galioja standartinės sąlygos. Kreditų refinansavimas jokiais būdais negali būti atliekamas nesilaikant tvarkos. Išvardinti reikalavimai – minimalūs ir jų yra daugiau. Tad, pasistenkite atidžiau skaityti įstatymus ir kitą svarbią Lietuvos banko skelbiamą informaciją.

Skolų refinansavimas, pasibaigęs nesumokėtomis įmokomis

Kai asmuo nevykdo įsipareigojimų, finansų bendrovė turi visišką teisę imtis priemonių, kad refinansavimo paskolos suma būtų išieškota. Tam pasitelkiamos legalios teisinės priemonės. Skolų refinansavimas, kuris buvo atliktas jums, bet nesugebėjote mokėti mokų, gali baigtis dar didesnėmis išlaidomis. Kaip prasideda skolos atgavimas teisinėmis priemonėmis?

 • Finansų bendrovė kreipiasi į skolų išieškotojus. Dažniausiai jos turi partnerius, kuriems nedelsiant perduoda skolininko duomenis. Nutrūksta visi kontaktai su kredito bendrove ir visko imasi išieškotojai.
 • Skolų išieškotojai iš pradžių ragina sumokėti skolą arba su jais susisiekti. Raginimai vykdomi jūsų pateiktais kontaktais, kurie buvo nurodyti pildant paraišką. Tai liečia tiek refinansavimo paskolos, tiek ir kitų kreditų atvejais.
 • Jeigu pavyksta susisiekti su skolų išieškotojais, gali būti sudaromas naujas įmokų mokėjimo grafikas. Jis įprastai yra sudėtingesnis nei buvo anksčiau. Skola turi būti padengiama per kuo trumpesnį laiką.
 • Jeigu skolininkas nereaguoja į jokius raginimus, kreipiamasi į teismą. Teismas priteisia skolą ir visas susijusias išlaidas, kurias patyrė finansų bendrovė. Tai reiškia, kad prie jūsų paskolos prisideda dar didesnės sumos, nes jūs privalėsite kompensuoti nuostolius. Teismas galiausiai išduoda vykdomąjį raštą.
 • Skolų refinansavimas, jeigu nevykdomos sutarties sąlygos, baigiasi tuo, kad kreditorius kreipiasi į antstolį. Šis, gavęs vykdomąjį raštą, imasi jūsų turto arešto. Toliau viską derinate su antstoliu. Pabrėžtina, kad prisideda mokesčiai antstoliams, kuriuos dengiate jūs.

Taip pat verta žinoti, kad bandymas slapstytis niekaip nepadės jokiam skolininkui. Teismas skolą priteis už akių. Jūsų banko sąskaitos galės būti pasiekiamos ir tais atvejais, jeigu tos sąskaitos yra atidarytos užsienyje. Tad, patartina visais atvejais vykdyti įsipareigojimus laiku, kad skolų refinansavimas nesibaigtų dar liūdniau. Atminkite, kad privačiai sąlygos derinamos su kiekvienu klientu ir kiekvienas kreditorius gali turėti papildomas taisykles.

Kuo skolų refinansavimas skiriasi nuo paprasčiausių vartojimo kreditų?

Pagrindinis dalykas, išskiriantis paskolų refinansavimą ir vartojimo kreditus – finansavimo būdas. Pasirinkus refinansavimą, jūs negalėsite pasiekti kreditoriaus skolinamų pinigų. Jie jūsų banko sąskaitos taip ir nepasieks. Pateikus atitinkamas sąskaitas  turimas skolas, jos tiesiog bus apmokėtos kreditoriaus ir tiek. Vartojimo kreditai, kaip ir aišku – pervedami į kliento prieš tai patvirtintą banko sąskaitą.